14 January 2017

Regimi i Klubit per ndeshjen pa tifoz Luftetari- Partizani

ME PARTIZANIN PA TIFOZ .NISUR NGA KJO KLUBI KA VENDOSUR TE MARRE MASA .Individe te caktuar me ose pa qellim kane shkaktuar akte dhune ne stadiumin Gjirokastra duke goditur me shishe plastike uji ne drejtim te fushes kjo demton ne menyre te perseritur klubin dhe mbi te gjitha pjesen e shendoshe te tifozerise. Komisioni i Disiplines si nje organ juridik ka marre vendimin e duhur nisur nga faktet qe i jane vene ne dispozicion nga zyrtaret e ndeshjes (per kete do kete nje reagim tjeter ). Klubi Luftetari pasi ka paralajmeruar disa here do vendos ne dispozicion te policise pamjet filmike dhe fotografi per identifikimin e personave qe kane goditur . Klubi nga ana e tij ndalon hyrjen ne stadium per nje vit si dhe do te kete nje denoncim pas identifikimit te tyre Gjirokastra do futbollin dhe askush s mund tja privoje kete spektakel me veprime primitive EDHE NE RASTET KUR PROVOKOHEMI ME NJE PENALLTI TE PADHENE !
(Pjese e tribunes nga u be goditja shume lehte i identifikueshem cdo person )

No comments:

Post a Comment