24 January 2017

Referime rastesh ne prokurori

Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër,Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar tha se më datë 23.01.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin F.Z, vjeç 32, banues në Gjirokastër. Neni 180 i Kodit Penal.
Më datë 23.01.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin A.L, vjeç 55, banues në Gjirokastër. Neni 180 i Kodit Penal.
Më datë 23.01.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin A.Ç, vjeç 22, banues në Gjirokastër. Neni 180 i Kodit Penal.
Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 23.01.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.H, vjeç 24, banues në Vlorë, pasi, në aksin  rrugor Tepelenë–Gjirokastër, te Ura e Kardhiqit, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin tip “Benz”. Neni 291 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment