01 January 2017

Mesazhi Kryetares se Bashkise se Gjirokastres per Vitin e Ri

Po leme pas nje vit, i cili u karakterizua nga dinamizmi dhe pune te medha. Nje vit qe kishte dite te mira, por edhe te keqija, momente te gezueshme, por edhe te trishtuara. Nje vit ku dikush fitoi dicka e dikush tjeter humbi dicka.
Ne kete dite te fundit te ketij viti cdokush ben bilancin e 364 diteve qe lame pas. Deshiroj qe ne kete analize personale apo familjare, balanca e peshores te anoje nga gjerat e bukura e te gezuara.
Uroj qe 2017 te jete vit i mbare per kedo!
Per te ardhmen tone, femijet, uroj shendet, gezim e suksese ne mesime!
Per brezin e trete, kujtesen dhe pervojen me te mire te vendit, uroj te kene dite te bardha e sa me shume dashuri e perkujdesje per ta!
Per te rinjte, ata qe neser do kene ne duar fatet e ketij vendi, uroj ambicje pozitive dhe rezultate sa me te larta, ne menyre qe e ardhmja te jete e sigurt!
Per te gjithe banoret e Gjirokastres uroj te kene sa me shume lumturi e prosperitet!
Drita e dashurise, paqes dhe miresise ndricofte mendjet dhe zemrat tuaja!
Gezuar!

No comments:

Post a Comment