11 December 2016

Ja si u bllokua droga ne Kakavije

Policia e Gjirokastres tha se më datë 10.12.2016, në kuadër të planit të masave të goditjes së trafikut të lëndëve narkotike, në Pikën Kufitare Kakavijë,  nga punonjësit e Policisë Kufitare në vijën e dytë  u evidentua dhe u godit një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike. 
Në dalje të Republikës së Shqipërisë është paraqitur shtetasi S.T me mjetin tip "Benz", me targa AA 770 LS. Pas regjistrimit në sistemin TIMS nga  punonjësit e Policisë Kufitare,  mjeti ka kaluar në vijën e dytë për një kontroll më të imtësishëm. Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë, në parafangot e gomave të para të automjetit kishte disa pako me lëndë të dyshuar narkotike Heroinë.  Gjatë kontrollit të imtësishëm  nga grupi hetimor, në parafangot e gomave të para të mjetit, u gjetën 4 pako me lëndë narkotike të dyshuar Heroinë, me  peshë totale 2 kg. Këto pako u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Gjithashtu u bë arrestimi në flagrancë i drejtuesit të mjetit, shtetasit :S.T, 57 vjeç , banues në Fier.

No comments:

Post a Comment