15 October 2016

Termet i forte ne Jug , nuk njoftohen viktima apo deme,por u shenua panik

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotme Shqipërinë. Lëkundjet janë ndjerrë rreth orës 22:16 në pjesën jugore të vendit. Sipas informacioneve tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë.Lëkundjet janë ndjerë në Gjirokastër, Sarandë, Vlorë, Fier e Tiranë por edhe qytete të tjera. Epiqendra e tërmetit ka qenë në kufirin mes Kakavijës dhe Janinës. Deri tani nuk raportohet për dëme.

No comments:

Post a Comment