19 October 2016

Regjistroi dy numra telefoni pa dijenine e tij dhe i perdori,procedohet

Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër, Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar tha se më datë 17.10.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin K.A, vjeç 28,  banues në Tepelenë, pasi shtetasi M.H, vjeç 34, banues në Tepelenë, ka bërë kallëzim se në vitin 2009, ky shtetas duke qenë operator në një dyqan, në Tepelenë, me fotokopjen e pasaportës, duke i falsifikuar firmën, ka regjistruar e përdorur pa dijeninë e tij, dy numra celulari. Neni 186 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment