24 October 2016

Ndalohet per moskallezim krimi

Policia e Gjirokastres tha se në lidhje me ngjarjen e ndodhur në datë 18.10 2016, ku në kthesën e fshatit Bodar, Përmet, për motive të dobëta shtetasi   E.M, 39 vjeç, banues në Përmet ka tentuar të vras me armë zjarri shtetasin J.H, 30 vjeç, banues në Përmet, u ndalua shtetasi Geraldo Caushdelo.Në bazë të Urdhrit të Prokurorit, nga specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër është bërë ndalimi i shtetasit :
Geraldo Caushdelo, 44 vjeç, banues në Përmet, për veprën penale "Moskallzim krimi".
Si dhe u shpallën në kërkim shtetasve :  E.M, 39 vjeç,(autori),banues në Përmet, për veprat penale "Vrasje me dashje e mbetur ne tentativë" dhe "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit". E.M, 27 vjeç (vëllai i autorit), për veprën penale "Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës. Gjithashtu u bë sekuestrimi i mjetit tip "Subaru", me targa YHX 4666, (mjeti i autorit).


 

No comments:

Post a Comment