14 October 2016

Goditet një rast i mitdhënies.

Arrestohet në flagrancë një drejtues mjeti, pasi tentoi t'i jepte para punonjësit të policisë për të mos marrë masë administrative

Nga Specialistët e Sektorit të Krimit Ekonomik dhe Financiar  në Drejtorinë Vendore të Policisë  Gjitokastër është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit : A M,  banues në Sarandë, (taksist). Ky shtetas u arrestua pasi : Në vendin e quajtur “Ish Fabrika e Fosforit”, në aksin rrugor Tepelenë-Krahës është ndaluar nga patrulla e Policisë  Rrugore Tepelenë, për arsye se, duke drejtuar mjetin e tij tip “Mercedez”, me targa AC 482 T (taksi), ka bërë parakalim të gabuar. Në momentin e ndalimit ky shtetas ka tentuar t'i jap një shumë parash punonjësit të policisë rrugore për të mos marrë masë administrative. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale "Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike".

No comments:

Post a Comment