11 October 2016

Bllokohet marijuane, prodhim i ketij viti

Në kuadër të planit të masave për goditjen e veprimtarive kriminale, nga Shërbimet e Policisë është konstatuar një tjetër rast i "Prodhimt dhe shitjes së lëndëve narkotike".

Nga specialistët e Seksionit Kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit :
Gëzim Rrapa, 34 vjeç, banues në Gjirokastër,  (i dënuar më parë për "Prodhim dhe shitje narkotikësh").
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi :
Në vendin e quajtur "Kthesa e Luftinjës", është konstatuar një automjet tip "Renault", me targa AA 309 ET, me drejtues shtetasin e mësipërm.

Pas kontrollit të ushtruar nga punonjësit e policisë, në automjet, në pjesën e bagazhit i'u gjetën 3 thasë me lëndë narkotike të dyshuar Cannabis Sattiva. Pesha totale e lëndës narkotike ishte 10 kg.

Lënda narkotike u sekuestrua në cilesinë e provës materiale.

Materialet  në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale "Prodhim dhe shitje narkotikësh".No comments:

Post a Comment