02 September 2016

Policia Gjirokastër:ndalohet lezhjani ngiste mjetin pa leje drejtimi


Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS Më datë 01.09.2016, u arrestua në flagrancë shtetasi Andrea Vorfi, vjeç 42, banues në fshatin Ishull-Lezhë, pasi dyshohet se, në aksin nacional Gjirokastër-Kakavi, në vendin e quajtur “Fusha e Vjetër”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin kamionçinë tip “Nissan”. Neni 291  të Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment