12 September 2016

Urimet e kryebashkiakeve per Kurban Bajramin

Kryebashkiakja e Libohoves Luiza Mandi

Miq të besimit mysliman në Libohovë e kudo qofshi tjetër, dëshiroj t'ju shpreh urimet më të mira për këtë ditë të shënuar. Gëzuar Kurban Bajramin! Qoftë kjo ditë e bekuar një moment reflektimi për t'u treguar më solidarë me njëri-tjetrin, më mirëkuptues, më bashkëpunues dhe të mos harrojmë të kthejmë sytë nga të pamundurit, nga njerëzit në nevojë. Urime dhe gëzuar!Edhe kryetarja e Bashkise se Gjirokasters Zamira Rami uroi sot besimtaret myslimane permes nje vizite ne Xhamine e Pazarit. 

Gezuar Kurban Bajramin! Urimet me te mira per te gjithe besimtaret muslimane! Fat, shendet e harmoni! , u shpreh Zonja Rami.

No comments:

Post a Comment