19 September 2016

Kapen persona të shpallur në kërkim.

Kapet dhe ndalohet një shtetas , i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit ".
 Policia tha se në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative ,se një shtetas i shpallur në kërkim lëvizte në qytetin e Gjirokastrës, nga shërbimet e policisë është organizuar puna për kapjen e shtetasit A.B ,31 vjeç, banues në Lazarat, Gjirokastër.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër më datë 26.05.2016 , ka lëshuar urdhrin e ekzekutimit të vendimit Nr. 21-2016-848/149 , datë 19.05.2016 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, e cila ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg" ,për veprën penale "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit, parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment