04 September 2016

Kakavije, Sekuestrohen 25 kg e 700 gr lëndë narkotike

Arrestohen në flagrancë  dy shoferët  e autobuzit , në të cilin u konstatua lënda narkotike.

Më datë 03.09.2016, në kuadër të planit të masave të goditjes së trafikut të lëndëve narkotike, në P. K.K. Kakavijë,  nga punonjësit e Policisë Kufitare në vijën e dytë  u evidentua dhe u godit një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike.
Shërbimet e Policisë Kufitare gjatë kontrollit në vijën e dytë,  të ushtruar në autobuzin e linjës Shkodër -Athinë  me targa ITM  8162 që drejtohej nga shtetasit :

Angjelin Suta ,  39 vjeç, banues Lezhë dhe
Anastas Naska , 47 vjeç, banues në Ura Vajgurore ,Berat ,

kanë evidentuar disa pako të dyshimta të mbështjella me natriban ,të cilat ishin të fshehura në një vend të përshtatur mbi gomat e pasme. 
Menjëherë kanë bërë  bllokimin e autobuzit, duke njoftuar grupin hetimor si dhe Specialistët për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër.  Gjatë kontrollit të imtësishëm  nga grupi hetimor, u gjetën të fshehura  në këtë vend të përshtatur  40 pako   të mbështjella me natriban me lëndë të dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sattiva, me  peshë totale 25 kg e 700 gr. Këto pako u sekuestruan në cilësinë e provës materiale si dhe u sekuestrua dhe autobuzi.


No comments:

Post a Comment