27 September 2016

Bllokohen refugjatet ne kufirin shqiptaro- grek,riatdhesohen
Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin ne  Gjirokastër tha se më datë 26.09.2016, rreth orës 11:40, në Kakavijë, në sektorin e ish pikës kufitare “Mulli”, janë kapur 2 shtetas të huaj emigrantë të paligjshëm. 

U procedua me urdhëra largimi vullnetar.

No comments:

Post a Comment