22 September 2016

Arrestohet drejtuesi i autobusit për veprën penale "Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor ".

Policia e Gjirokastres tha se në lidhje me aksidentin e ndodhur në orët e para të mengjesit në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur  "Uji i Ftohtë", në një kthesë, autobusi i linjës Tiranë-Athinë, me targa TR 5631 U, ka dal nga rruga dhe është përmbysur, ku si pasojë janë lënduar 28 pasagjerë, në përfundim të veprimeve të para nga shërbimet e policisë është bërë arrestimi në flagrancë i drejtuesit të autobusit : Ilia Silo, 50 vjeç, banues në Greqi. Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale  "Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor ".

No comments:

Post a Comment