18 August 2016

Perrenjte mbushur me marijuane, Asgjësohen ne Memaliaj rreth 2 210 bimë

Nga kontrolli i ushtruar nga Shërbimet e Policisë , për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike në vendin e quajtur "Përroi i Poronizës" , Krahës 2 ,Memaliaj , u konstatuan dhe u asgjësuan në 4 parcela 2 210 bimë të dyshuara Cannabis Sattiva. Bimët u asgjësuan në vend me anë të djegies. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike "

No comments:

Post a Comment