27 August 2016

Memaliaj,Vijojnë aksionet policore,asgjesohene dhe 16 mije bime te tjera


Nga kontrolli i ushtruar nga Shërbimet e Policisë, për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike , në vendin e quajtur  "Përroi i Selaj" ,Zhapokikë 1, Njësia Administrative Luftinjë , Memaliaj  , u konstatuan dhe u asgjësuan në 20 parcela  rreth 16 000 bimë të dyshuara Cannabis Sattiva. Bimët u asgjësuan në vend me anë të djegies. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike ".

No comments:

Post a Comment