31 August 2016

Marijuane edhe ne Sopot


Gjirokastër.

Goditet një tjetër rast i kultivimit të bimëve narkotike.

Asgjësohen rreth 286 bimë të dyshuara Cannabis Sattiva .

Sekuestrohet një armë zjarri automatik model 56.


Nga kontrolli i ushtruar nga Shërbimet e Policisë , për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike në vendin e quajtur "Ferat e Hankos", në Malin e Sopotit ,Gjirokastër , u konstatuan dhe u asgjësuan në 2 parcela 286 bimë të dyshuara Cannabis Sattiva. Në afërsi të këtyre parcelave u gjetë një armë zjarri automatik model 56.

Bimët u asgjësuan në vend me anë të djegies.


Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

No comments:

Post a Comment