10 August 2016

ASGJESOHEN NË TEPELENË RRETH 3800 BIMË NARKOTIKE


Policia ka njoftuar se në Tepelenë janë asgjësuar rreth 3800 bimë të dyshuara kanabis sativa.
Në bazë të kontrolleve të bëra policia ka bërë me dije se bimët narkotike kanë qenë të mbjella në Luftinjë 1, Memaliaj, në vendin e quajtur “Përroi i Kuq”, në të cilin u konstatuan dhe u asgjësuan në dy parcela 3800 bimë të dyshuara kanabis sativa.

Këto bimë u asgjesuan me anë të diegies.  Policia nuk ka ende emra dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

No comments:

Post a Comment