14 August 2016

Asgjësohen 2800 bimë të dyshuara narkotike.


Nga kontrolli i ushtruar nga Shërbimet e Policisë,  për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike,  në afërsi të lagjes " Hoxhaj " , Krahës 2 , Memaliaj u kontatuan dhe u asgjësuan në shtatë parcela 2800 bimë të dyshuara Cannabis Sattiva.
U arrestua në flagrancë shtetasi  Kujtim Hoxha, 64 vjeç, banues në Krahës 2 , pasi :
Nga kontrolli i ushtruar u gjetë tubo plastike dhe një kabëll elektrik , që lidhte parcelat me shtëpinë e këtij shtetasi.

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

No comments:

Post a Comment