16 August 2016

23 mije bime te shkaterruara ne Tepelene,por marijuana s`ka fund...


Vazhdon kontrolli i territorit për asgjësimin e lëndëve narkotike të kultivuara në zona të ndryshme të vendit.
Në Tepelenë janë asgjësuar ditën e sotme 23 mijë bimë kanabis sativa të kultivuara në zona të pyllëzuara në toka pa pronar.

Bimët narkotike ndodheshin në 13 parcela dhe u asgjësuan me anë të djegies. Asnjë person nuk është arrestuar, ndërkohë uniformat blu vijojnë aksionin për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve

No comments:

Post a Comment