18 July 2016

Tjeter arrestim ne Lazarat per narkotike,ne pranga nje i moshuar

Një i kërkuar për kultivim të lëndës narkotike u arrestua nga Policia e Gjirokastrës. 62-vjeçari V.Gj  me banim në Lazarat u vu në pranga për veprat penale “Prodhim dhe shitje narkotikësh” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”. Ndaj tij, Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër kishte caktuar në mungesë masën e sigurimit personal të arrestit me burg, në 27 prill të këtij viti.

No comments:

Post a Comment