11 July 2016

Gjirokaster,zbardhet perplasja e adoleshenteve

Arrestohet në flagrancë një shtetas, si dhe dy të tjerë shpallen në kërkim për veprat penale " Vrasje me paramendim e mbetur në tentativë ,e kryer në bashkëpunim " si dhe   "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta". Specialistët e Sektorit për Krimet e Rënda bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit : L. D, 18 vjeç, banues në Gjirokastër. Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e shtetasve : M.N dhe O.A ,  pasi  të tre këta shtetas në bashkëpunim me njeri-tjetrin, për motive të dobëta në një lokal në lagjen "Pllakë", Gjirokastër kanë goditur me mjete prerëse (thikë ) shtetasit K. K, 22 vjeç dhe G.B, 19 vjeç ,të cilët janë jashtë rrezikut për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme për  veprat penale "Vrasje me paramendim e mbetur  në tentativë, e kryer në bashkëpunim" dhe "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta", parshikuar nga nenet 78-22, 25,279 të Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment