16 June 2016

Zgjerohen permasat e marijuanes

Efektivët e Stacionit të Policisë Këlcyrë  në vijim të punës për kontrollin e territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, më datë 15.06.2016,  konstatuan dhe asgjësuan rreth 12.000 bimë  narkotike  të dyshuara Cannabis Sattiva,  në vendin e quajtur  " Allangjyz Meshahaj" , në afërsi të fshatit "Bubës i Dytë", bashkia Këlcyrë.
Gjatësia e tyre varionte  nga 20 - 40 cm dhe ishin të kultivuara në një parcelë të hapur rishtas.Bimët u asgjesuan me anë të djegies, ku një pjesë e tyre u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Përmet për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment