29 June 2016

Përmet. Policia ka zbuluar dhe asgjësuar me anë të djegies, 4085 bimë narkotikeNë vijim të punës, për parandalimin  e kultivimit  të  bimëve  narkotike, nga efektivët e Komisariatit të Policisë Përmet ,  u konstatuan të kultivuara 4085 bimë narkotike  të llojit  Cannabis Sattiva në vendin e quajtur "Laskarov" , në afërsi të fshatit "Alipostivan" ,Përmet .Bimët narkotike u asgjësuan në vend, me anë të djegies dhe një pjesë e tyre  u morën në cilësinë e provës materiale. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve. Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Përmet për veprën penale: “Kultivimi i bimëve narkotike ” parashikuar nga  neni 284 të Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment