10 June 2016

Permet: Kanos me armë gjahu per kullote, arrestohet nga policia.

Specialistet e Seksionit të Hetimit dhe Parandalimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Përmet bërën të mundur arrestimin e shtetasit , Ajet Gavoj,  30 vjeç, banues në Delvinë. Ky shtetas u arrestua pasi : Në fshatin "Rapckë" , Përmet për motive pronësie  (kullota) ,ka kanosur me armë gjahu(të cilën e mbante pa leje ) shtetasin T.M , banues në Përmet. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e gjahut dhe dy fishek të armës. Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet .

No comments:

Post a Comment