15 June 2016

Permet ,arrestohet sarandioti per narkotike

Efektivët e Komisariatit të Policisë Përmet kanë zbuluar dhe asgjësuar 2180 bimë narkotike , në vendin e quajtur  "Përroi i Alipostivanit" , në fshatin Alipostivan ,Përmet. Bimët ishin të kultivuara në dy parcela të hapura rishtaz në pyll. Nga efektivët e policisë është arrestuar në flagrancë shtetasi :

Sokrat Bedaj , 34 vjeç, banues në Sarandë.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprën penale " Kultivim i bimëve narkotike " parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment