17 June 2016

Narkotiket,zgjerohet harta ne Lunxheri

Policia e Gjirokastres  asgjësoi  3050 rrënjë bimë narkotike Cannabis Sattiva Efektivët e Komisariatit të Policisë Gjirokastër konstatuan dhe asgjësuan rreth 3050 bimë narkotike , në afërsi të fshatit Këllëz,Lunxhëri. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.


No comments:

Post a Comment