28 June 2016

Memaliaj , Policia asgjëson 12.000 bimë narkotikeEfektivët e Stacionit të Policisë Memaliaj konstatuan dhe asgjësuan rreth 12.000 bimë  narkotike  të dyshuara Cannabis Sattiva,  në vendin e quajtur " Përroit i Kotorrit" , në afërsi të fshatit "Selckë e Vogël", bashkia Memaliaj Policia po punon për identifikimin dhe  kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment