06 June 2016

Marijuane ne Fushebardhe

Policia e Gjirokastres tha se  asgjësoi 1250 rrënjë bimë narkotike  marijuane.Sipas policies  Bima  narkotike u gjet e kultivuar në vendin e quajtur “Përroi i Piksit” , në afërsi të fshatit Fushbardhë. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment