12 June 2016

Ishte ne kerkim,arrestohet ne Kakavije


Policia e Gjirokastres tha se në Pikën Kufitare Kakavije është kthyer  nga pala greke shtetasi, Ermal Shehaj,24 vjeç, banues në Mallakastër. Gjatë përpunimit të të dhënave në sistemin TIMS  ,ky shtetas rezultoi i shpallur në kërkim pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Përmet ka lëshuar urdhrin  për ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet.Kjo gjykate  e ka dënuar me 12 muaj burg, për veprat penale "Vjedhje " , "Kalim të paligjshëm të kufirit " dhe  " Mosbindje ndaj  urdhrit të punonjësit të policisë ".Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprime të mëtejshme.

No comments:

Post a Comment