22 June 2016

Harta e marijuanes zgjerohet

Shpallet në kërkim një person


Efektivët e Stacionit të Policisë Memaliaj  konstatuan dhe asgjësuan rreth 2126 bimë  narkotike  të dyshuara Cannabis Sattiva,  në vendin e quajtur  " Përroi i lagjes Leshnje" , në afërsi të fshatit "Kalivaç", bashkia Memaliaj. Nga veprimet proceduriale në vendnj\gjarje , rezultoi se autor është shtetasi  R.H , i cili u shpall në kërkim. Policia po punon për kapjen e tij. Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment