05 June 2016

Gjirokastër ,Policia asgjëson 3300 rrënjë bimë narkotike


Efektivët e Komisariatit të Policisë Gjirokastër konstatuan dhe asgjësuan rreth 3300 bimë narkotikeCannabis Sativa, nga të cilat 1300 bimë në afërsi të fshatit Prongji dhe 2000 bimë u konstatuan pranë fshatit Kolonjë. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment