07 June 2016

Gjirokastër - Policia asgjëson 3100 rrënjë bimë narkotike
Efektivët e Komisariatit të Policisë Gjirokastër konstatuan dhe asgjësuan rreth 3100 bimë narkotike Cannabis Sativa,  në vendin e quajtur "Gropat e Odries" , në afërsi të fshatit Odrie. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment