26 June 2016

Gjirokastër Arrestohet në flagrancë një shtetas per kultivim marijuaneNë vijim të punës, për parandalimin  e kultivimit  të  bimëve  narkotike, nga efektivët e Komisariatit të Policisë Gjirokastër ,  u konstatuan të kultivuara 333 bimë narkotike  të llojit  Cannabis Sattiva. U arrestua në flagrancë shtetasi Redon Hoxhaj, 20 vjeç, banues në fshatin "Arshi Lengo", Gjirokastër ,pasi :Ky shtetas në baçen e tij,pranë banesës kishte kultivuar 333 bimë narkotike  Cannabis Sattiva. Bimët narkotike u asgjësuan në vend, me anë të djegies dhe një pjesë e tyre, u morën në cilësinë e provës materiale.

No comments:

Post a Comment