26 June 2016

Digjet marijuana edhe ne Kelcyre


Efektivët e Stacionit të Policisë Këlcyrë kanë zbuluar dhe asgjësuar 7650 bimë narkotike , në vendin e quajtur  "Konoshtin" , në fshatin Gerdas ,Këlcyrë. Bimët u asgjësuan me anë të djegies . Po punohet për  identifikimin dhe kapjen e kultivuesve. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprën penale " Kultivim i bimëve narkotike " parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment