26 May 2016

Gjirokaster, 2 arrestime per narkotike


Policia e Gjirokastres tha se në vendin e quajtur ‘’Manastiri i Drenovës’’  , në fshatin  ‘‘Mingul’’ , Njësia Administrative Lunxhëri , janë kultivuar bimë narkotike .Policia arrestoi  në flagrancë i  dy shtetas : G.K, 50 vjeç , banues në Gjirokastër . R. D ,30 vjeç , banues në Gjirokastër.Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi: në bashkëpunim me njeri- tjetrin ,në fshatin ‘‘Mingul’’ , Gjirokastër,   kanë kultivuar 2100  bimë narkotike të dyshuara ‘’ Cannabis Sattiva’’. Këto bimë u gjetën të mbjella në një parcele dhe lartësia e tyre varjonte nga 5-10 cm. Pas konstatimit të këtyre bimëve u bë asgjësimi i tyre me anë të djegjes. Materialet proceduriale në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale ‘’Kultivim i bimëve narkotike’’ parashiluar nga neni 284/2 i Kodit Penal.

No comments:

Post a Comment